Žemės ūkis Lietuvoje ir jo technika (traktoriai)

traktoriaiLietuva kadaise buvo grynai žemės ūkio šalis, tačiau ir šiomis dienomis ši sritis vis dar klesti. Daugybė Lietuvos ūkininkų stebi naujienas internete, lanko žemės ūkio technikos parodas, dalyvauja varžybose dėl geriausio artojo vardo ir kitaip rodo savo entuziazmą. Tikras lietuvis nebijo sunkaus darbo ar susitepti rankas žeme. Ne, lietuviui žemės dirbimas yra savas gyvenimo būdas, išlikęs dar nuo senų senų laikų. Pasikeitė tik tas, kad dabar ūkininkai gali išsiversti ir be arklio, nes žemės ūkio technika puikiai jį atstoja ir darbus atlieka greičiau. Jei senais laikas didesnis žemės plotas buvo ariamas savaitę ar net ilgiau, tai dabartiniais laikais traktoriai tai atlieka per vieną – dvi dienas. Žemės ūkio technika nesiliauja tobulėjusi, o darbo našumas auga. Esmė ta, kad žmogui nereikia naudoti fizinės jėgos, o užtenka mokėti naudotis ūkiui reikalingomis mašinomis. Vadinasi, žmogus mažiau pavargsta ir tausoja savo sveikatą. Traktoriai turi ir tą privalumą, kad jais galima dirbti ir tamsiu paros metu, kadangi jie turi gerą apšvietimą, o naudojantis arkliu darbus reikia baigti iki saulei nusileidžiant. Kaimo gyventojai ir dabar vis dar pripratę keltis su aušra ir gultis sutemai atėjus, nes kitą dieną darbas virs iš naujo.

Žmogaus fizinis pajėgumas matyti iš to, ar daug raumenų jis turi, o kaip matuojamas traktoriaus galingumas? Traktoriai yra skirtingo galingumo ir naudojami skirtingiems darbams atlikti. Šio transporto galingumas matuojamas arklio galiomis (AG) – tai oficialus matavimo vienetas. Žinoma, nereikia turėti dešimt traktorių, galima keisti tik traktoriaus priedus, kad atliktume norimas funkcijas. Traktoriai dirba su mediena, sėjimu, arimu, šienavimu ir kt.

Kompanija „Horo mechanika“ pardavinėja visų tipų traktorius, įvairių modelių, kad būtų atlikti bet kurie reikalingi darbai. Įmonė prekiauja ne tik trektoriais, bet ir jų priedais (Pvz., priekabomis, puspriekabėmis, gervėmis, purkštuvais ir kt.), teikia paslaugas (Pvz., trauktoriaus apkaustymo, techninio aptarnavimo, remonto, transportavimo). Kaip jau minėjome, kasmet vyksta žemės ūkio technikos parodos, dabar norime pridurti, kad dažnas jų dalyvis – „Horo mechanika“. Artimiausia paroda, pavadinimu „Ką pasėsi 2015“, vyks  2015 m. kovo 26–28 d. Aleksandro Stulginskio universiteto teritorijoje (Akademija, Kauno r.). Parodoje matysite įvairios technikos demonstracijas, būsite supažindinti su fermose naudojama įranga, gyvulininkyste, gausite konsultacijas bei galėsite įsigyti leidinių, skirtų žemės ūkio pažangai aptarti. Tokias parodas lanko dešimtys tūkstančių žmonių, todėl galima drąsiai teigti, kad jos yra paklausios ir įdomios. Uždaroji akcinė bendrovė „Horo mechanika“ parodas rengia ir jose dalyvauja ne vien Lietuvoje, bet dar Latvijoje ir kitose kaimyninėse valstybėse. Aktyviai bendraudama su savo klientais įmonė gerai supranta jos poreikius ir žino, kurioje vietoje da reikia tobulėti. Kiekvienoje iš tų parodų lankosi ne tik šalies, kurioje vyksta paroda, gyventojai, bet ir užsieniečiai su panašiais interesais. Verslininkams besiverčiantiems toje pačioje sirtyje tai proga iš arti apžiūrėti kaip atrodo konkurentų parduodami traktoriai, galbūt susirasti verslo partnerių. „Horo mechanika“ puikiai supranta, kad traktoriai ir kita žemės ūkio technika yra brangi, todėl visai technikai skiria gamintojo garantiją. Be to, kadangi parduodama technika atitinka Europos sąjungos (ES) reikalavimus, tai pirkdami galite pasinaudoti ES rėmimo programomis. „Horo mechanika“ traktoriai ir kitos prekės padeda kelti Lietuvos ekonomikos lygį. Verta žinoti, kad ši įmonė praeitais (2014 metais) buvo stipriausi, nes turėjo aukštą mokumo reitingą. Tai reiškia, kad įmonės veikla buvo stabili ir pelninga. Vadinasi, darbuotojai puikiai išmano tai, ką daro ir kaip reikia savo produktą parduoti. Tai ir yra įmonės profesionalumas!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *