Tvora praeityje ir dabartyje

tvoraTvora visais laikais buvo gynybos elementas, kuris padėjo gintis nuo svetimšalių, nuo plėšikų, užkariautojų. Tvorą galėjai pamatyti aplink kiekvieną pilį, gynybinius įtvirtinimus. Buvo kasami ir grioviai, kuriuos užpildavo vandeniu, juos įrengdavo papėdėje, o kalno viršūnėje dar trukdydavo tvora, kuri juosė viso kalno viršaus plotą, kuriame ir stovėjo gyvenamieji pastatai. Žinoma, dabartiniai laikais pilyse niekas nebegyvena, mūsų nepuola kryžiuočiai ar kiti įsibrovėliai, o ir dabartinė tvora atrodo kitaip. Vis dėlto, šis tas išliko, tvora vis dar atlieka apsauginę funkciją, tačiau jos tvirtumas ir medžiagos, iš kurių gaminama, pasikeitį kardinaliai. Kadaise tvora galėjo būti  suręsta iš sveikų didelių rastų,todėl tvoros buvo itin aukštos ir jų vartai buvo nuleidžiami. Panašiai kaip filmuose apie Robiną Hudą ar kitus herojus. Dabar tvora gaminama jau ne iš rastų, o  iš lentelių sukalama. Nors galima teigti, kad medine tvora namų teritorija juosiama vis rečiau. Ją baigia pakeisti metalinė tvora, gaminama iš metalinių strypų. Dabartinės tvora turi ir gerokai lengviau atidaromus vartelius, jei lyginsime su praeitimi. Viskas modernėja ir keičiasi, o ar į gerąją pusę, išvadas darykite patys.

Kaidaise nebuvo nei interneto, nei jokių įmonių, jei žmonėms reikėdavo tvoros, tai tvora turėjo pasirūpinti patys. Eidavo į miškus, rinkdavo kokybišką medieną, patys atsigabendavo, apdorodavo ir gamindavo tvorą. Dabartinis žmogus gali tiesiog nueiti į internetinę svetainę, kur pardavinėjama tvora, išsirinkti patinkančią, padaryti užsakymą ir nieko daugiau nebereikia. Dabartinis visuomenės narys gali pats ir nedirbti, o sumokėti kitam už darbą ir pats nė pirštelio nepajudinti. Jei ir išeis į kiemą, tai ne tam, kad darbuotojui pagelbėtų, o tam, kad patikrintų, ar jis gerai dirba. Kažkodėl modernumas visada siejosi ne tik su didesniu išradingumu, bet ir su tinginiavimu. Skirtumas tas, kad dabar tvora gaminama iš labiau kokybiškų medžiagų, pvz., metalas yra geriau apdirbamas. Jis cinkuojamas, kad nerūdytų, jis nudažomas, kad atrodytų dailiau. Kadaise tvorai grožis buvo visiškai neaktualus, nes svarbiausia buvo tvirtumas ir saugumas, tačiau viskas pasikeitė, nes šiuo metu tvora turi teikti ir gerą estetinį vaizdą, ir saugumą. Taigi iš šio požiūrio taško galima sakyti, kad tvora dabar turi daugiau kriterijų, kad būtų vadinama gera tvora. Tvora tapo ne tik valdos teritorijos žymėjimu, bet ir eksterjero dalimi. Žmonės jos stilių derina prie namo, prie lauko baldų ir pan. Tendencijos tikrai keičiasi, tačiau kol kas populiariausia ir perkamiausia išlieka segmentinė tvora. Šio tipo tvora turi gerą kainos ir kokybės santykį, be to, yra tvirta ir graži. Tvora gali turėti individualų dizainą su užsakovų parinkta spalva, įlinkimais, išgaubimais, kurie kuria tam tikrą tvoros raštą. Kai kurie įmantrybių atsisako ir prašo tik tvirtumo. Kalbant apie montavimą, tai segmentinė tvora sumontuojama stebuklingai greitai, jei lyginsime su praeities tvoromis, kurių statymas buvo ne ką lengvesnis nei viso namo statyba.

Žvelgdami į praeitį ir ją lygindami su dabartimi, mes matome, kaip smarkiai viskas pakito. Tvora iš sunkios ir griozdiškos tapo lenvga ir daili, nepaisant to, ji išsaugojo savo tvirtumą, kurio mums užtenka atsižvelgiant į dabartines gyvenimo sąlygas. Žmogus visada buvo laikomas aukščiausia gyvybės forma tik todėl, kad gebėjo visada kažką sugalvoti, prisitaikyti ir išlikti. Tik va kažkodėl vienose šalyse žmonių populiacija per didelė, o kitose gimstamumas per mažas. Tik tai tikrai priklauso ne nuo tvoros, o nuo to, kaip gerai žmonės gyvena finansiškai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *