Stiklinės pertvaros reikalingos auginant vaikus

stiklinės pertvarosStiklinės pertvaros naudojamos tada, kai norima performuoti kambarius, pavyzdžiui, nestant naujos sienos vieną didelį kambarį pagal poreikį kartais dalinti į du mažesnius kambarius. Stiklinės pervtaros įrengimas yra kelia žymiai mažesnius finansinius nuostolius šeimos biudžetui nei statybinių medžiagų pirkimas ir darbas su jomis… jei siekiama paprastumo ir elegancijos, tai stiklinės pertvaros gali tai namams ar kitokioms patalpoms suteikti. Kada naudinga perskirti kambarį į du kambarius?

Įsivaizduokite, kad auginate du pametinius vaikus, mergaitė ir berniuką. Dieną jie mėgsta žaisti kartu bendroje patalpoje, bet vakare, kai kambariai jau sutvarkyti, žaislai savo vietose, jie lengviau užmiega vienas kito nematydami. Kodėl greičiau, todėl, kad matydami vienas kitą jie vis nori kalbėtis vienas su kitu. Taip kalbos kartais galutinai išblaško, išbudina ir vaikai nebenori miego, o klegesys auga. Be to, rytais vaikai jaučiasi pavargę ir mokykloje jiems tai trukdo mokytis. Naksčiai išskleistos stiklinės pertvaros leidžia vaikams koncentruoti mintis į miegą ir skaičiuoti aveles, jei tai jiems patinka. Ir taip yra tik kol vaikai yra vaikiško amžiaus. O kas būna, kai vaikai ima augti ir prasideda paauglystės periodas?

Paauglystė jaunuoliams ir panelėms yra sudėtingas laikotarpis. Keičiasi jų požiūris į pasaulį, į supančią aplinką. Jie vis daugiau klausimų turi savo nuomonę, formuojasi asmenybės ir prasideda gilesnis savęs pažinimas. Bandoma suprasti, koks tas gyvenimas, be to, keičiasi ir kūno formos. Vaikai nebenori persirenginėti vienas prie kito, nes jiems galbūt darosi nejauku. Kyla dažnesnis poreikis turėti savo asmeninę erdvę. Tuo metu stiklinės pertvaros jau darinėjamos kur kas dažniau. Kitaip tariant, stiklinės pertvaros pasidaro dar labiau reikalingos. Tai yra suaugusio žmogaus požymis, kad žmogus nori šiek tiek atsiskirti, kad jis jau nebijo vienas miegoti tamsoje, kad jam reikia ramybės ir pasibuvimo su savomis mintimis. Geriausiai apmąstymai juk ir būna prieš užmiegant. Minusas tik tas, kad miegas greitai suima ir iki ryto tie apmąstymai išgaruoja kaip dūmas. Tad patarimas būtų nekurti rytojaus planų mintyse prieš pat užmigant, jau gulint lovoje, nes kitą dieną tikrai būsite pamiršęs bent vieną iš punktų ir vėl jį prisiminsite tada, kai dienai pasibaigus vėl būsite lovoje. Dienotvarkę reikia geriau planuotis ryte, kada galva dar darbinga. Dėl to ir sakoma, kad rytas už vakarą protingesnis.

Darome išvadą, kad žmogaus raidoje, kol iš vaiko jis tampa suaugusiu, stiklinės pertvaros vaidina didelį vaidmenį. Jei paaugliai neturėtų savo asmeninės erdvės prasidėtų maištas, vaikai peštųsi, o tėvams būtų sunkiau su jais rasti bendrą kalbą. Ieškant savęs stiklinės pertvaros padeda, nes galima ramiai apmąstyti vienumoje rūpimus dalykus. Pamiršome paminėti tik vieną akcentą… Tam, kad stiklinės pertvaros sukurtu privatumo zoną, stiklinės pertvaros turi būti iš matinio stiklo. Tai reiškia, vaizdas neturėtų matytis kiaurai. Mūsų minėtu atveju dukra neturėtų matyti, ką veikia jos brolis ir atvirkščiai. Tai nereiškia, kad turėdami privatumo jūsų vaikai nustos bendrauti vienas su kitu. Jei jie iki tol buvo kaip geriausi draugai, tai tas ryšys išliks. Greičiausiai jie vienas kitam pasipasakoja daugiau asmeninio gyvenimo detalių nei pasakoja jums, tėvams. Taip nutinka todėl, kad tėvvai dažnai iš viso atsisako pripažinti, kad jų vaikai gali turėti asmeninį gyvenimą ir neduoti „ataskaitos“ dėl to, kur buvo, jei namo grįžo laiku. Čia kalbama apie tuos paauglius, kurie jau netoli pilnametystės ir turi galvą ant pečių. Tėvai turi išmokti pasikliauti savo atžalomis, o jiems tai nelengvas uždavinys…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *