Šiltinimo ekovata privalumai ir trūkumai

PRIVALUMAI

UNIVERSALI

Ekovata galima apšiltinti visų tipų naujus ir renovuojamus namus: palėpę, stogą, oro tarpus, vidaus ir išorės sienas bei grindis.

EKONOMIŠKA

Šiltindami ekovata sutaupysite, nes patalpų šiltinimo kaina atsiperka per palyginamai trumpą laikotarpį, todėl tai tuo pačiu ir sugrįžtanti investicija. Su ekovata yra užsandarinamas kiekvienas tarpelis, panaikinat pastato šilumos nuostolius. Sutaupysite pinigų, nes nereikės naudoti brangių montavimo technologijų ir darbai bus atlikti per itin trumpą laiką (maždaug – vieną dieną). Šiltinimo ekovata metu neišmetama ir sunaudojama visa medžiaga. Apšiltinant ekovata nereikia naudoti nemažai kainuojančios garo izoliacijos plėvelės.ekovata

EKOLOGIŠKA

Kadangi produktų pagrindinė sudedamoji medžiaga yra jau perdirbtos medžio bei popieriaus atliekos, tad pačios ekovatos gamybai sunaudojama mažiau energijos nei kitos šilumos izoliacinėms medžiagoms. Turi nulinį ozono sluoksnio mažėjimo potencialą, nes ekovatos sudėtyje nėra jokių lakiųjų organinių junginių ar kitų toksinių medžiagų, ji neturi jokių klijų priedų.

NEDEGI

Ekovata dėl jos sudėtyje esančių boro junginių nedega ir nesilydo, todėl gaisro atveju ugnis sunkiai prasiskverbia į aplink esančias konstrukcijas ir pastatą, o gaisro metu neišsiskiria nuodingos dujos.

NEKENKSMINGA

Skirtingai nuo daugelio kitų šiltinimo medžiagų, celiuliozės pluoštas yra visiškai nekenksmingas sveikatai. Ekovata apšiltinta patalpa yra „sveika“ – gali kvėpuoti ir išlaikyti joje natūralų klimatą. Ekovata sugeria garus, todėl namuose tvyro natūralus vėdinimasis ir neprireikia papildomų ventiliacijų. Ekovatos sudėtyje nėra sintetinių medžiagų, tad ja apšiltintų namų gyventojai neturės problemų su alergija.

SAUGI

Sudėtyje esantys boro junginiai apsaugo ekovatą ir su ja besiliečiančias konstrukcijas nuo puvimo ir grybelių, joje nesiveisia vabzdžiai, parazitai ir graužikai. Ekovata – taip pat veiksmingas sprendimas norint izoliuoti garsą, ji tarsi užpildo visus plyšius ir tarpus, sudarydama ištisinį sluoksnį ir taip apsaugo nuo pašalinių garsų.

TRŪKUMAI

Šiltinimas ekovata , darbus turėtų atlikti profesionalūs darbuotojai – savamoksliam namų šeimininkui kokybiškai to atlikti tikrai nepavyks. 20-45 % šilumos pastatuose yra iššvaistoma per apšiltinimo trūkumus, kurie sukeliami žmogiškojo faktoriaus – ne pagal paskirtį ar gamintojo specifikaciją naudojamų medžiagų, netiksliai nupjauto apšiltinimo medžiagos lakšto, užsilenkusio jo kampo ir kt. Kaip trūkumą galima įvardinti ir išleistus pinigus, kuriuos mokėsite už šiltinimui ekovata reikalingą specialią įrangą.

Ekovata negalima apšiltinti pamatų.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *