Segmentinės tvoros. Ką verta žinoti?

segmentines tvorosSegmentinės tvoros yra palyginti naujas gaminys, tačiau per trumpą laiką sugebėjo tapti labai populiariomis. Segmentinės tvoros užtikrina patikimą ir aplinkai draugišką apsaugą.  Vienas iš populiariausių yra tvoros segmentas – labai ilgaamžiško tipo tvora, juosianti namus, aikštynus, pasienio ruožus bei geležinkelio teritorijas. Tokius segmentus lengva surinkti, o jungiamosios detalės yra gaminamos iš nerūdijančio plieno, todėl dalys nesusidėvės ir neleis teritorijai tapti nesaugiai. Tvoros tinklas gaminamas iš metalo ir nerūdijančio plieno. Tokios tvoros padidina aptverto ploto saugumą, kadangi pati tvoros struktūra yra tokia, kad per ją sunku perlipti. Segmentinei tvorai priežiūros visai nereikia, cinkuotos segmentinės tvoros yra padengtos dažais, todėl yra ilgaamžės ir atsparios korozijai. Tai pats paprasčiausias ir pigiausias būdas teritorijai aptverti neprarandant tvoros apsauginės funkcijos ir estetiškumo.

Renkantis šio tipo tvoras geriausiai naudoti metalinius vielos skydus, pagamintus iš 5 mm skersmens vielos ir turinčius PVC padengimą. Segmentinės tvoros yra  gaminamos  iš  panelės (5 mm storio plieninės vielos, sutvirtintos tarpusavyje  taškiniu suvirinimo būdu, dar vadinamu tvoros segmentu). Kiekviena panelė gali būti skirtingo aukščio, todėl tvirtinama  skirtingu kiekiu tvirtinimo elementų. Tvoros segmentai cinkuoti karštuoju būdu. Segmento akučių dydis – 200×50 mm. Šių cinkuotos vielos tvorų akučių dydį galite rinktis individualiai. Kuo mažesni akučių diametrai, tuo geriau tvora išlaiko saugumą. Segmento ilgis – 2,5 metro. Segmentinės tvoros standumo briaunų skaičius kinta priklausomai nuo segmento aukščio. Tvoros stulpelių aukštis parenkamas atsižvelgiant į segmentinės tvoros aukštį. Norint apsaugoti stulpus nuo rūdžių, ant jų viršaus maunami specialūs kamšteliai, saugantys stulpus nuo sniego ar lietaus. Nepaisant to, kad segmentinės tvoros montavimas yra nesudėtingas, montuotojai kartais padaro klaidų, pavyzdžiui neįbetonuoja stulpų tiek, kiek priklauso, palieka per mažus ar per didelius atstumus tarp grunto ir tvoros apatinės dalies ar nelygiai sutvirtina segmentus, taip sudarkydami estetinį vaizdą.

Segmentines tvoros ypatingos tuo, kad yra praktiškai nepastebimos, kas sukuria didesnės erdvės pojūtį. Jos nepasižymi įspūdingu dizainu, tačiau natūralios jų spalvos suteikia galimybę priderinti tvorą prie bet kokios aplinkos. Jos puikiai tinka ir privačių namų kiemams aptverti ir viešų įstaigų teritorijoms apriboti. Tradicinės segmentinių tvorų spalvos – žalia ir ruda, tačiau miltelinio dažymo būdu galima padengti bet kokia spalva iš spalvų paletės.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *