Priežastys, dėl kurių yra verta pradėti važinėtis dviračiu

dviratisNacionalinė dviračių diena yra švenčiama gegužės mėnesį – būtent šiuo metu ir esame įpratę išsitraukti iš garažų savo dviračius ir važinėtis visu šiltuoju metų sezonu. Kai vasarą būna labai karšta, dviračiai – tarsi atgaiva ir veikia kaip oro kondicionieriai mums. Tai puikus būdas mėgautis švelnia oro temperatūra ir tuo pačiu išlikti aktyviems. Tačiau, ar susimąstėte, kokius dar privalumus dviratis gali suteikti Jūsų sveikatai ir ne tik?

Daugiau informacijos : adviratis.lt

  1. Aktyvus laisvalaikio praleidimas. Ar žinojote, kad važiuodami ramiu greičiu, sudeginate daugiau kalorijų, nei ramiai vaikščiodami? Tam, kad nukristų papildomi kilogramai net nėra būtina visą laiką važiuoti tik greitai. Lėtas tempas irgi yra puikus aktyvaus gyvenimo būdo papildymas.
  2. Važiavimas dviračiu padeda Jums palaikyti gražias kūno formas tuomet, kai nesportuojate. Beje, dviračio minimas yra puikus apšilimo būdas prieš bet kokią treniruotę. Važiuokite į sporto klubą dviračiu ir sutaupysite laiko sporto salėje.
  3. Dviratis – puiki priemonė, kuri stiprina kūno raumenis, gerina kelių sąnarių būklę, bei širdies veiklą. Važiuoti dviračiu galite ir tada, kai Jums reikia atsigauti po tam tikros kojų traumos, nes taip bus paspartinamas gijimo laikas. Žinoma, tik nereikia persistengti.
  4. Vienas didžiausių dviračių suteikiamų privalumų yra ir nemokamas bei ekologiškas transportas. Tad, Jūs ne tik pasportuojate, bet ir galite nuvykti iki savo darbo ar kitos vietos. Tik pagalvokite: nebereikia stovėti automobilių kamščiuose, galima privažiuoti kone visur, nereikia mokėti ne tik už kurą, bet ir už draudimą, techninį pasą ir kita.
  5. Važiavimas dviračiais – greičiausiai vienintelis sportas, kuriuo galima užsiimti visą gyvenimą, net ir gilioje senatvėje. Jei, būdami jauni, žmonės mieliau renkasi bėgimą, ilgainiui visi jie vis tiek pereina prie važinėjimosi dviračiais.
  6. Dviračiai veikia kaip antidepresantas. Kad dviratis gali sumažinti stresą jau yra įrodyta ir moksliniais tyrimais. Jei esate dėl kažko susikrimtęs, važiuokite pasivažinėti – gaivus vėjas „pravėdina mintis“, o aktyvus minimas sumažina nervus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *