Pirties įrengimas – tik išstudijavus reikalavimus

pirties irengimasPirties įrengimo darbų reikėtų imtis tik gerai išstudijavus šiam statiniui keliamus reikalavimus, pasikonsultavus su visas statybos ir pirties įrengimo paslaptis žinančiais profesionalais (ne tik statybininkais, bet ir pirtininkais). Kadangi pačios pirties paskirtis – kūno švarinimas kartu su dvasiniu atsipalaidavimu, tad pirmiausia reikėtų viską joje ir įrengti vedant šių siekių. Visa kita – poilsio, šventimo, miegojimo vietos – jau turi būti derinamos prie pagrindinių pirties funkcijų kokybiško atlikimo.

Visų pirma, ketinančiam imtis pirties įrengimo, reikėtų žinoti, kokios rūšies pirties jam ir kitiems, dažnai joje ketinantiems atsipalaiduoti, labiausiai norėtųsi. Skiriamos šios pirčių rūšys:

  • Tradicinė;
  • Dūminė;
  • Suomiška sauna;
  • Rusiška (garinė);
  • Turkiška;
  • Infraraudonųjų spindulių;
  • Kombinuota.

Vėliau teks pasirinkti, kokios pirties statybos imtis – karkasinės, rąstinės ar bačkinės, kokiu būdu joje bus prausiamasi (atvesti vandentiekio vamzdžiai ar šalia statinio esantis vandens telkinys). O gal tiesiog pasirinksite pirties įrengimo bute variantą (tuomet teks tenkintis tik elektrinės saunos krosnelės variantu), nors visapusiškam pirties malonumui patirti rekomenduojama turėti atskirą pastatą, kad ir visiškai nedidukę pirtelę… Pirties įrengimui yra keliama nemažai reikalavimų ir būtina su jais susipažinti dar tik svajojant apie šią atgaivos oazę. Jei pirtis rengiama individualiame name, jos perdanga virš pirties patalpos turi atitikti REI 60 atsparumo ugniai klasę, o pertvaros – EI 45 klasę. Pirtį ir priepirtį skiriančios durys privalo atitikti EI 30 atsparumo ugniai klasę. Kaitinimosi patalpos durys gali būti medinės arba stiklinės, tačiau reikėtų palikti jas šiek tiek nesandarias, beje, jos būtinai turi atsidaryti tik į išorę. Aplinkui pirties krosnelę 60–70 cm atstumu turi nebūti jokių užsidegančių apdailos medžiagų. Labai daug atsakingų žinių prireiks pirtyje įrengiant vėdinimą. Jos patalpose turi būti įrengta natūrali, mechaninė ištraukiamoji (tualete, dušinėje, prausimosi, vonios patalpose) bei tiekiamoji vėdinimo sistemos. Jei pirties visai nedidelė, gali užtekti tik natūralaus vėdinimosi. Vonios, dušinės, prausimosi patalpų grindys privalo būti neslidžios, tad šiai dangai verta netaupyti ir pasirinkti neslidžias plyteles (jei grindys – ne medinės, o pastarąsias yra sunku prižiūrėti, ypač dezinfekuoti). Galbūt verta tiesiog ten pakloti medines groteles, kurias lengva pakelti ir išdžiovinti.

Kuo daugiau malonių atokvėpio akimirkų jaukiai įrengtoje pirtyje!

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *