Personalo atranka

Personalo atranka tai yra tarsi mokslas. Nepakanka išanalizuoti anketą ir pakalbėti su kandidatu. Net labai protingai suplanuota testo užduotis negarantuos, kad naujas darbuotojas realizuos visą savo potencialą arba neišeis iš jūsų įmonės padirbęs vos kelias dienas. Tai gali įtakoti asmeninės savybės, įsipareigojimai šeimai, labai dideli lūkesčiai. Kad būtų pašalinti visi šie netikėtumai ir dirba profesionalios personalo atrankos agentūros. Būtent jos ir padės įvertinti ar darbuotojas atitinka visu reikalavimus, koks yra būsimo darbuotojo psichologinis portretas ir pažiūri ar kandidatas susigyvens su kolektyvu. Personalo atranka būtinai turi būti patikėta tik specialistams, kadangi tik personalo agentūros gali suteikti paslaugas kokybiškai. Jums bus siūlomas labai platus siūlomų paslaugų spektras, bus surasti reikiamos grandies specialistai. Darbuotojų atranka tai yra vienas iš svarbiausių faktorių kurie daro įtaką įmonės vystymuisi ir pelnui. Kai yra formuojama komanda specialistai turi naudoti visus resursus ir priemones. Būtent bendradarbiavimas su personalo atrankos agentūra jums gali suteikti galimybę sutaupyti savo pinigus, laiką ir padės pagerinti paieškos kokybę. Galima surasti darbuotojus pačioms įvairiausioms įmonėms, nesvarbu ar ji yra farmacinė, It ar pramoninė. Dažniausiai personalo atrankos paslaugomis pasinaudoja žmonės, kuriems yra reikalingi siauros specializacijos darbuotojai, o kartais, kai reikia nuvilioti darbuotojus nuo konkurentų. Bet kokiu atveju visada yra rizika pasirinkti ne tą darbuotoją, o jei darbuotojas nesusitvarko atitinkamai įmonė patiria nuostolius. Kam gi reikia rizikuoti jei šį darbą galima patikėti profesionalams, o resursai bus panaudoti pardavimų padidinimui ir bendradarbiavimui su klientais. Svarbiausia personalo atrankos agentūros užduotis yra susidoroti su jai paskirta užduotimi. 

Kokie metodai ir įrankiai yra naudojami, kai yra atliekama personalo atranka? Kadangi personalo agentūra žengia koja kojon su laiku yra naudojami patys įvairiausi personalo atrankos metodai. Pagrindiniai šaltiniai, kurie yra naudojami tai socialiniai tinklai, darbo paieškos portalai, specializuoti forumai, asmeninė bazė ir ryšiai, klientų rekomendacijos, konkurentų įmonės. Tačiau kaip yra sakoma kare visos priemonės yra pateisinamos, o juk tai yra ne kas kita, o karas, kai yra kariaujama už geresnį darbuotoją. Jei jums bus reikalingas konkretus žmogus iš tam tikros įmonės reikia padaryti viską, kad jis dirbtu pas jus. Taigi kaip tai veikia? Yra labai kruopščiai ieškomas reikalingas kandidatas ir patikrinamas. Pagrindiniai darbo etapai. Pradžioje yra formuojamas pareigų tekstas ir tekstai naudojami vakansijai socialiniuose tinkluose. Čia yra svarbu įvertinti visus faktorius, juk sausas tekstas nesugebės privilioti reikiamų specialistų dėmesio.

Kai yra atliekama personalo atranka yra išanalizuojama konkurentų terpė. Yra būtina suprasti iš kokių įmonių jums bus naudingiau privilioti darbuotojus. Suformuojamas įmonių ir kandidatų sąrašas. Yra patalpinama visa informacija apie pareigas. Žinoma, yra naudojamas pilnas sąrašas, juk kam praleisti galimybę surasti tinkamiausią darbuotoją. Pradžioje darbo skelbimai yra patalpinami internetiniuose portaluose. Tokių puslapių yra nemažai. Vėliau po internetinių svetainių seka publikacijos, kurios paskelbiamos socialiniuose tinkluose ir forumuose. Toliau yra naudojama tiesioginė paieška, kai yra susisiekiama su specialistais, kurie gali būti tinkami, yra patikslinama turimo darbo patirtis ir jie pakviečiami į darbo pokalbį. Labai daug resursų yra nukreipta į tai, kad visais būdais būtų priviliotas pats geriausias darbuotojas. Na ir žinoma pabaigoje yra organizuojamas pokalbis su kandidatu. Šiame etape yra organizuojamas asmeninis susitikimas ir bendravimas su pretendentu. Ypatingas dėmesys yra skiriamas darbui, asmeninėms ir profesinėms savybėms.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *