Oro tarpų šiltinimas pašalina statybų defektus

oro tarpų šiltinimasAr jūsų namas turi maksimalų energetinį efektyvumą? Manote, kad taip? Turime jums žianią: manyti neužtenka, reikia žinoti! Tikri būsite tada, kai namui (senam arba naujam) bus suteikta termovizijos paslauga. Kas vyksta jos metu paaiškinti nėra sunku. Su specialia modernia technika kvalifikuoti darbuotojai mato ar namas turi geras izoliacines savybes, ar jis gerai šildomas, ar gerai vėdinamas, ar nėra didelių šiluminių nuostolių. Dažniausia senų namų bėda ta, kad kadaise naudotos šiltinimo medžiagos jau suiro ir susidarė oro tarpai sienose, ties langais, durimis, ar stogu. Šiuolaikinės šiltinimo darbus atliekančios įmonės rūpinasi, kad oro tarpų šiltinimas būtų daromas kokybiškai ir efektyviausiai tinkančiais metodais.

Galima paminėti ir visiems žinomą dalyką – kiekvieno namo situacija yra unikali, nes skiriasi namo konstrukcijos, jau padaryto darbo kokybė, naudotos medžiagos. Tai reiškia, kad, esant šiltinimo darbų defektams, pakartotinis šiltinimas turi būti parengtas individualiai. Oro tarpų šiltinimas paverčia namą ekonomiškesniu, kai šiltinimui naudojamos šios medžiagos: ekovata, poliuretanu, termoputa, polistireno granulėmis, plokštėmis. Kaip matote, medžiagų įvairovė didelė, o tai sąlygoja specialisto konsultacijos poreikį. Reikalingas žmogus, kuris moka paskaičiuoti ir įvertinti namo šilumos, drėgmės ir garso laidumo rodiklius. Po to tenka pateikti individualius to namo poreikius atitinkančius sprendimus ir klientas jų visų išklausęs turi pasirinkti. Turėtumėte žinoti, kad gero specialisto darbas pasiūlyti ne brangiausią šiltinimo būdą, o tą, kuris labiausiai tinka tam konkrečiam namui, kuriame jis lankosi. Energetiniai resursai žmogui visai liks svarbūs ir aktualūs, nes kas kartą atėjus žiemai gyventojas nori namuose šilumos. Oro tarpų šiltinimas tą šilumą gerai palaiko ir sumažina šildymui skirtas išlaidas. Toks taupumas džiugins tiek vidutinę Lietuvos šeimą, tiek prabangiau gyvenančius asmenis, nes šilumos reikia visiems be išimties.

Oro tarpų šiltinimas atliekamas tiek iš išorės, tiek iš vidaus, priklausomai nuo situacijos. Iš vidaus dažniau bus šiltoma ekova ta ar plokštėmis, o iš išorės – termoputa. Iš išorės oro tarpų šiltinimas vyksta per mūro siūles. Jose gręžiamos skylės, o pro jas medžiaga purškiama į sienos vidų taip, kad susidarytų vientisas sluoksnis ir neliktų jokios tikimybės likti oro tarpams. Oro tarpus žmonės vadina „šalčio tiltais“, „rasos lašų“ kaupimosi vieta, tačiau kad ir koks pavadinimas būtų vartojamas, problemos panašios: per daug drėgmės, per šalta, langų rasojimas, pelėsis ir t. t. Oro tarpų šiltinimas turi būti atliktas ne tik kokybiškai, bet ir saugiai, todėl įmonės darbuotojai privalo būti gerai susipažinę su darbo sauga. Juk neretai tenka dirbti ne pirmame aukšte, o statistika rodo, kad daug nelaimių statybvietėse nutinka būtent dėl saugos priemonių trūkumo. Saugios turi būti ir naudojamos medžiagos, kad nekenktų darbuotojų sveikatai, kad sveikai gyventų užsakovai ir, žinoma, nebūtų neigiamo poveikio aplinkai.

Statybos darbai, į kuriuos įeina ir oro tarpų šiltinimas, negali būti daromi pasikliaujant šeštuoju pojūčiu, nes tokiu atveju gana greitai pamatysite pasekmes, kurios nedžiugins. Darbai turi būti paremti tyrimais, faktais ir tvirtais argumentais, kodėl vienas ar kitas šiltinimo būdas veiks efektyviau nei tas, apie kurį galvojo pastato šeimininkas. Beje, oro tarpų šiltinimas gali būti reikalingas ir verslo patalpoms, sandėliams ar gamybiniams pastatams, o ne vien gyvenamiesiems namams. Tačiau šilumos juk norisi ir darbo vietoje, nes darbe praleidžiame didelę dalį dienos. Sandėliams temperatūros laidumas taip pat be galo svarbus, nes yra tokių sandėliuojamų produktų, kurių laikymas reikalauja konkrečios temperatūros. Dėl to sandėliams taip pat atliekamos termovizijos paslaugos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *