Neatliktas oro tarpų šiltinimas gadino atostogas

oro tarpų šiltinimasAr jums kada nors yra tekę patirti tokį dalyką: išsirenkate pasakiško grožio vietą atostogoms, nusiperkate bilietus, kruopščiai susipakuojate lagaminus, o atvykę į kalnus paslidinėti suprantate, kad ne ir trobelėje per daug šalta. Visos atostogos nuėjo perniek! Tik įsivaizduokite, kupini džiaugsmo paliekate savo daiktus namelyje ir slidinėjate kelias valandas snieglente, rodos, viskas klojasi nuostabiai, bet pajaučiate, kad laikas grįžti. Parkeliavę į trobelę bandote sušilti, dalinai apšilote, o visai sušilti nepavyksta, tačiau nesuprantate, kodėl?!? Vėliau, grįžusi į gimtają šalį specialiai pradėjau domėtis, kas galėjo sąlygoti šaltą namo vidų. Iš prigimties esu smalsi ir daug prisiskaičiau. Net konsultavausi su specialistu, nes atėjus šiltajam sezonui pati su šeima planuoju statytis namą ir nenoriu sulaukti tokio pačio efekto. Man paaiškino, kad didžiausią įtaką šiluminiams nuostoliams turi prastai apšiltintos namo konstrukcijos. Tada reikalingas oro tarpų šiltinimas. Apie pastarąjį domėjausi giliau ir štai ką sužinojau.

Tos pačios medžiagos, kuriomis atliekamas papildomas oro tarpų šiltinimas, kuo puikiausiai tinka naujo namo statyboms ir tada bus išvengta pakartotinių namo šildymo darbų. Dar daugiau, pasirodo, oro tarpų šiltinimas gali būti daromas ir iš pastato vidaus, ir iš išorės, svarbiausia, kad neliktų oro tarpų sienose. Tai taip išeina, kad ten, kur aš atostogavau, namas tikrai turėjo oro tarpų, kadangi, jei šildymo darbai atlikti kokybiškai, tai net šalčiausią žiemą namuose turi būti šilta, kai veikia šildymo sistema (kūrenimas malkomis, anglimis ar pan.). Niekaip nesuprantu, kaip turizmo verslas gali sau leisti turėti šaltus namukus svečiams, juk taip jie praranda didelę dalį savo klientų, kurie, vieną kartą apsilankę ir sušalę, kitais metais nebegrįš? Ar čia toks keistas per didelio lankytojų srauto reguliavimas? Ne, to tikrai negali būti, tai – nelogiška. Ten tikrai prastai apšiltinti namukai dėl neapdairumo! Kitais metais specialiai ten nuvyksiu įsitikinti, kad į mano skundą buvo atsižvelgta. Skaičiau, kad oro tarpų šiltinimas tikrai atitinka kokybės ir kainos santykį, kuris tenkina užsakovą. Be to, oro tarpų šiltinimas iš vidaus gali būti atliktas bet kuriuo metų sezonu. Tiems turizmo verslo savininkams pasiūliau netgi pasikonsultuoti su tuo pačiu specialistu, su kuriuo bendravau pati. Jis turėjo kantrybės atsakyti į visus mano klausimus ir viską man paaiškino. Tas darbuotojos dirba įmonėje, kurios tinklalapis siltinimas-ekovata.lt. Ten gali rasti daug reikalingos informacijos ir oro tarpų šiltinimas atrodo toks suprantamas procesas! Beveik kyla rankos pačiai atlikti darbus, bet po to prisimenu, kad tam reikia patirties ir įgūdžių, o aš tikrai neketinu rizikuoti ir turėti prastai apšiltintą namą. Ne! Aš pasikliausiu specialistais ir vargo nematysiu. Mano namai bus šilti, juose nesikaups drėgmė ir mes būsime sveiki, nes naudosime ekologiškas statybines medžiagas, tokias kaip ekovata. Ši medžiaga ilgaamžė ir mano namai turės visas reikiamas savybes, kurių trokšta kiekvieno namo savininkas.

Ach, jau dabar įsivaizduoju savo būsimus naujus namus ir laukiu nesulaukiu, kada planai bus pradėti realizuoti. O jums patariu pasiskaityti, kas yra oro tarpų šiltinimas net tada, jei jūsų namas šiltas. Tai galite padaryti jau minėtame interneto puslapyje siltinimas-ekovata.lt. Galbūt jūsų perskaityti straipsniai ir naujai gautos žinios padės jūsų draugui ar kaimynui, kuris dėl namo šiltinimo ketina gandinti savo namo fasadą, o juk to visai nereikia! Oro tarpų šiltinimas ekovata nesugadins jūsų namo išoriškai, tačiau leis jam „kvėpuoti“. Argi tai ne puiku?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *