Moterų problemos su šlapimu

Šlapimo nelaikymas po gimdymo gali būti gydomas. Ir tai yra labai svarbu, kadangi moteris dėl nesugebėjimo kontroliuoti šlapimo išsiskyrimo gali pakoreguoti moters elgesį, ji gali tapti uždara ir tuo pačiu sumažins savo gyvenimo kokybę. Tačiau bet kokiu atveju daugelis nekreipia dėmesį į tokias rimtas problemas ir neori kreiptis, kad galėtų gauti kvalifikuotą medicinos pagalbą. Tokiu būdu moterys padaro labai didelę žalą savo sveikatai, kadangi jos atsisako atitinkamo gydymo. Šlapimo nelaikymas po gimdymo atsiranda pakankamai dažnai ir priklauso ne tik nuo gimdymo kiekių, kuriuos moteriai reikėjo iškeisti anksčiau, tačiau ir nuo pratekėjimo pobūdžio. Daugelis moterų net nesupranta , kad šis negalavimas gali būti gydomas konservatyviais metodais, jei tik ligos stadija nėra apleista. O moterys priešingai viską kenčia ir joms gėda pasikonsultuoti su gydytojais. Juk pakankamai neretai ši problema neigiamai paveikia intymų moters gyvenimą. Kas gi gali sukelti šlapimo nelaikymą? Kokios gi yra tikrosios šio negalavimo priežastys? Susirgti šia liga gali moterys, kurios jau gimdė ne vieną kartą, jei turėjo dubens traumas ir nėštumas padidino krūvį. Jei po gimdymo sutrūko taravietė, gimdymas buvo su sunkumais. Taip pat šis negalavimas gresia ir toms moterims, kurios turi aukštą estrogeno lygį. Šis negalavimas taip pat priklauso nuo paveldėjimo faktoriaus.

            Egzistuoja kelios šlapimo nelaikymo rūšys. Šį negalavimą gali sukelti įtampa ir stresas. Šiuo atveju šlapimas nevalingai išsiskiria kosėjant, čiaudėjant arba patiriant bet kokį kitą fizinį krūvį, kai labai staigiai pakyla spaudimas. Taip pat yra tokia šlapimo nelaikymo rūšis kaip urgentinis šlapimo nelaikymas. Tai yra šlapimas išsiskiria, kai atsiranda netikėtas noras eiti į tualetą, kurio sulaikyti yra praktiškai neįmanoma. Žinoma, yra reflektyvus šlapimo nelaikymas, kuris atsiranda tik esant tam tikriems reiškiniams. Taip pat gali būti ir naktinis šlapimo nelaikymas. Labai dažnai iš moterų galima išgirsti įvairiausius nusiskundimus, kad jos negali sulaikyti šlapimo gulėdamos, lytinių santykių metu, kai geria alkoholinius gėrimus. Kai yra pažeidžiama šlapimo pūslė yra perduodami nerviniai impulsai nuo dubens raumenų link šlapimo pūslės. Tokiu būdu sutrinka šlapimo pūslės funkcija, įvyksta nevalingas šlapimo išsiskyrimas. Šlapimo nelaikymas po gimdymo šiuo metu yra pakankamai dažnai pasitaikanti patologija, kuri gali labai stipriai apsunkinti moters gyvenimą. Ši problema yra sudaryta iš to, kad neteisingai išsiskiria nedidelis šlapimo kiekis čiaudėjimo, kosėjimo metu arba pakeliant sunkumus. Nevalingas šlapimo išsiskyrimas po gimdymo nutinka pas daugelį moterų, bent jau taip nurodo statistika. Šis negalavimas dažniausiai kamuoja moteris, kurios jau pagimdė antrą, trečią kartą arba dar daugiau kartų. Tačiau šis negalavimas gali atsirasti ir pas pirmą kartą gimdžiusias moteris. Daugiau informacijos: http://www.abena.lt/straipsniai/slapimo-nelaikymas/slapimo-nelaikymas-po-gimdymo

            Kaip gali būti gydomas šlapimo nelaikymas po gimdymo? Šiuo metu yra labai daug būdų, kurie gali padėti išgydyti šlapimo nelaikymą po gimdymo. Kad būtų pašalinta ši patologija kartais gali būti naudojamas chirurginis gydymas, tačiau taip pat yra naudojami ir nechirurginiai gydymo metodai. Ne chirurginis gydymas tai yra įvairiausių specialių pratimų atlikimas. Chirurginis šlapimo nelaikymas po gimdymo yra vienas iš efektyviausių būdų, kuris gali padėti kovoti su šia liga. Kadangi chirurginiai gydymo metodai yra invaziniai ir gali sukelti įvairiausias komplikacijas pooperacinio periodo metu, tokiu atveju pacientams yra patariama naudoti lazerinę terapiją. Gydymas lazeriu tai yra neskausmingas gydymo metodas, kuris padeda kovoti su šlapimo nelaikymu. Tai yra labai saugus raumenų silpnumo pašalinimo metodas ir tuo pačiu šis būdas gali padėti pagerinti gyvenimo kokybę.