Kodėl reikia šiltinti stogą?

stogo siltinimasStogą šiltinimo metu itin svarbu numatyti efektyvias konstrukcijų ir patalpų vėdinimo schemas, tinkamai išdėstyti šilumos, vėjo ir garo izoliacijos sluoksnius. Nesvarbu, kokio tipo ir nuolydžio jūsų stogas, jis yra svarbiausia pastato atitvarinė dalis; nuo jo didžiąja dalimi priklauso, kiek jūsų namas praranda šilumos, ar efektyviai naudojate šilumos energiją. Sumažinę šilumos nuostolius per stogo konstrukciją, suvartosite mažiau energijos visam namui šildyti arba vėsinti. Geriausias namo apšiltinimas  – tai toks šiltinimas, po kurio sistemos sukūrimo, sienos kvėpuoja ir natūraliai pašalina drėgmę, taip garantuodamos ilgaamžiškumą. Vidinis stogo šiltinimas ne tik pagerina šilumos ir garso izoliaciją, bet ir padeda išvengti drėgmės kondensavimosi. Apšiltinimo lygis labai priklauso nuo stogo tipo. Jeigu apšiltinama pastogės perdanga, naudojamos pigios biriosios apšiltinimo medžiagos, rekomenduojama apšiltinti kuo storesniu sluoksniu. Sumažinus šilumos nuostolius per stogo konstrukciją, suvartojama mažiau energijos viso namo šildymui ir vėsinimui.

Pagrindiniai šilumos nuotėkiai atsiranda termoizoliacinės medžiagos sudūrimų, sujungimų su konstrukcija vietomis. Taip pat paties pastato (pamatai- siena, siena- stogas, stogo kraigas) kritinėse vietose, todėl, nenuostabu, kad, galvojant apie ekonomišką gyvenimą, tenka galvoti ir apie efektyvų apšiltinimą. Apšiltinę šlaitinį stogą, sutaupysite energijos ir ženkliai sumažinsite šildymo sąnaudas. O vasaros metu palėpės erdvė išliks vėsi ir nereikės papildomo oro kondicionavimo, tai bus ir kaip izoliacija nuo triukšmo. Per nesandarią pastato stogo dangą yra prarandamas didžiausias šilumos kiekis, praleidžia lietų, sniegą, vėją. Kartai stogo dangos būna tokios nesandarios, kad vietomis praleidžia net šviesą, tuomet būtinai reikalinga vėjo izoliacijos ar difuzinė plėvelė tarp gegnių ir grebėstų.

Pasitaiko, kad ir po stogo dangos keitimo darbų tenka turėti rūpesčių su stogu. Net ir iš naujos, kokybiškos medžiagos sumontuoti stogai dažnai leidžia vandenį. Taip dažniausiai atsitinka dėl to, kad yra  neteisingai įrengtas stogo apšiltinimas arba vėdinimas, netaisyklingai paklota danga. Dažniausia šlaitinių stogų įrengimo klaida – netinkamai naudojamos plėvelės apsaugoti nuo vėjo ir drėgmės. Netinkamai parinktos šilumos izoliacinės medžiagos, netinkamai įrengti garo ar vėjo izoliaciniai sluoksniai dažnai tampa palėpės ir stogo medinių konstrukcijų puvinio, prastos šeimininkų savijautos priežastimi. Nuo techninių stogo dangos savybių, nuo stogdengių profesionalumo ir požiūrio į darbą priklausys namo ir jo šeimininkų ateitis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *