Kasdienybėje nepakeičiami termometrai

termometras

 

Aiškus požymis, kad jūs  turite sveikatos problemų tai žinoma padidėjusi kūno temperatūra.  Būtent šis faktorius dažniausiai labiausiai rūpi terapeutui.  Temperatūros dydis ir jos dinamika suteiks galimybę specialistui laiku priimti reikiamus sprendimus ir  parengti tolimesnių veiksmų schemą.  Kadangi kūno temperatūros svyravimai nėra dideli efektyviai diagnostikai yra būtina, kad temperatūra būtų išmatuojama tiksliai.  Pakankamai tiksliai gali išmatuoti  gyvsidabrio ir elektroniniai termometrai. Pastaruoju metu gyvsidabrio termometrus iš rinkos visiškai pašalino būtent  elektroniniai termometrai. Taigi kokius  privalumus gali suteikti tokie elektroniniai termometrai.  Jie įsimena  paskutinę matuotos temperatūros reikšmę, taip pat  skleidžia garso signalą, kai yra baigiama matuoti temperatūrą, vandeniui nepralaidus korpusas galės pasirūpinti higiena.  Be to, tokie termometrai savo viduje neturi nuodingo gyvsidabrio. O juk šiuolaikinį gyvenimą pakankamai sudėtinga įsivaizduoti be termometro. Informacija  apie temperatūrą mums yra įdomi visur ir visada.  Jos rodikliai yra  svarbūs ne tik  atliekant mokslinius tyrimus, tačiau taip pat ir sergant.  Tačiau šiuo metu rinkoje yra parduodama  daug įvairių termometrų.  Dar pakankamai nesenai mes pradėjome  naudoti elektroninius termometrus, kurie  tiksliai fiksuoja pasikeitusią kūno temperatūrą ir tokį termometrą labai lengvai gali naudoti net vaikas, priešingai nei gyvsidabrio termometrą. Prietaisas įsimena paskutinius pateiktus duomenis ir labai greitai nustato temperatūrą, tačiau gali  būti paklaida, kadangi šis mechanizmas yra  sudėtingas.

Šiuolaikiškiausias prietaisas, kuri gali išmatuoti tiksliai kūno temperatūrą yra pagrįstas infraraudonųjų  spindulių poveikiu ir jis yra  vadinamas infraraudonuoju termometru.  Jis puikiai nustato kūno  temperatūrą. Kuo didesnė bus spinduliuotė, tuo aukštesnė bus jūsų kūno temperatūra.  Tokie termometrai  turi  privalumą, kad  galima  išmatuoti temperatūrą net tiesiogiai neprisilietus prie  žmogaus kūno, todėl jo reguliariai nereikia  dezinfekuoti.  Ir su tokio prietaiso pagalba nebus sudėtinga išmatuoti temperatūra mažiems vaikams, taip pat ir miego metu.  Medicininiai termometrai yra reikalingi tam, kad  periodiškai būtų išmatuojama žmogaus kūno temperatūra.  Patys populiariausi yra  kontaktiniai ir gyvsidabrio termometrai.  Paskutinioji termometrų rūšis yra vadinama maksimaliais, kadangi gyvsidabrio stulpelis, kai jį veikia temperatūra kyla tik į viršų.  Tam, kad  stulpelis  įgautu reikiamą padėtį reikia jį pakratyti.  Kontaktiniai termometrai išmatuoja temperatūrą su daviklių pagalba, o temperatūra yra matoma  prietaiso ekrane.

Kai iš prekybos rinkos tapo  aktyviai pašalinami gyvsidabrio termometrai į rinką įsiliejo daug naujų termometrų variantų, kurie yra kur kas saugesni ir  jų dėka temperatūros matavimas yra atliekamas paprasčiau.  Pavyzdžiui, prekyboje atsirado elektroniniai termometrai, kurie  padeda  greitai išmatuoti temperatūrą. Pagrindinis jų veiklos principas temperatūros matavimas paliečiant odą.  Elektroniniai termometrai yra pagrįsti temo pakais, tai yra  kontaktas  tarp metalų su  įvairiu elektroneigiamumu. Tokiu  būdu yra sukuriamas skirtingas potencialas, kuris priklauso nuo temperatūros.  Šiuo metu šie termometrai yra vieni iš populiariausių rinkoje, kadangi jie yra kompaktiški ir yra pakankamai pigūs.  Tam, kad išmatuotumėte temperatūrą su tokio termometro pagalbą jums reikės kur kas mažiau laiko. Pats šiuolaikiškiausias  yra  infraraudonųjų spindulių termometras, kuris  suteikia galimybę išmatuoti temperatūrą be tiesioginio kontakto su žmogaus kūnu arba objektu. Jums  nereikės kiekvieną kartą jį panaudojus dezinfekuoti.  Tokie termometrai suteikia galimybę akimirksniu, per  vieną sekundę išmatuoti kūno temperatūrą, o tai yra nepakeičiama ligoninėse ir poliklinikose, bei mamoms, kurios turi kūdikius arba mažus vaikus.  Žinoma, tokie termometrai nėra pigūs ir kainuoja brangiau nei visi kiti termometrai, tačiau jie to verti. Pasirinkite tokį termometrą, kuris geriausiai pateisins jūsų lūkesčius. Didelį asortimentą termometrų ir kitų vaistinės prekių galite rasti čia.

 

termometras2

Toliau apie raukšlių šalinimą.

2 mintys apie “Kasdienybėje nepakeičiami termometrai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *