Ką reikia žinoti apie astmą

InhaliatoriusBronchinė astma – tai plaučių liga, kada oro takai yra visada šiek tiek patinę. Kvėpuojant, mes dirginame savo plaučius, todėl juose kaupiasi daugiau gleivių.

Astmos simptomai yra šie: kosulys, dusulys, švokštimas, krūtinės veržimas. Astmos priepuolius gali sukelti daugelis veiksnių ir kiekvienam asmeniui jie gali būti skirtingi. Kaip pavyzdį galima paminėti: šaltas oras, dulkių erkutės, dūmai, cheminiai dūmai, žiedadulkės, augintiniai (katės, šunys…), oro tarša, emocijos, kvėpavimo takų infekcijos ir kita.

Kaip astma gali būti gydoma?

Bronchinei astmai gydyti yra skirti dviejų pagrindinių rūšių vaistai nuo astmos – greito veikimo vaistai ir kontroliniai vaistai. Greito veikimo vaistai gali palengvinti simptomus per kelias minutes, sustabdo astmos priepuolius, atverdami kvėpavimo takus. Tačiau šie vaistai nesumažina uždegimo (patinimo), kuris sukelia simptomus.

Kontroliniai vaistai – atvirkščiai, mažina pačią ligą, o ne tik jos simptomus. Tačiau juos naudoti reikia kiekvieną dieną, tam, kad būtų pasiekiamas reikiamas poveikis. Šiuos vaistus reikėtų naudoti, jei astmos priepuoliai Jus kamuoja du arba daugiau kartų per savaitę, arba bent du kartus per mėnesį miego metu.

Inhaliatorius – prietaisas, kurio dėka  sergantys astma gali gauti minėtuosius vaistus. Tačiau, jei inhaliatorius Jums yra reikalingas labai dažnai – turite kuo skubiau kreiptis į savo gydytoją. Gali būt, kad liga sustiprėjo ir reikės keisti medicininius preparatus.

Astmos gydymui taip pat yra naudojami geriamieji vaistai, kurie padeda sustabdyti stiprius astmos priepuolius.

Yra visiškai nesvarbu, ar Jūsų liga yra stipriai pažengusi, ar ne – Jūs turite pilną teisę į normalų, aktyvų gyvenimą ir laisvalaikį. Galbūt prireiks laiko ir gerų gydytojų pagalbos, kol pavyks išsiaiškinti, kiek toli yra pažengusi bronchinė astma ir kokie būtent vaistai gali ją tinkamai pažaboti.

Atminkite, kad kiekvienas gydytojas ar vaistininkas gali Jums visada padėti, kad inhaliatoriai su vaistais būtų tinkamai išsirinkti. Taip pat visada sulauksite reikiamos konsultacijos, kada ir kaip naudotis juo.

Nereikia nuleisti rankų ir laikyti savo gyvenimą nepilnaverčiu vien tik todėl, kad sergate bronchine astma. Tereikia tik šiek tiek laiko ir pripratimo.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *