Dviračių stabdžiai saugumas kelyje

Dviračių stabdžiai

                      Dviračių stabdžiai tai nėra jokia prabanga, tai yra  tiesiog būtinybė.  Nuo to kokius  stabdžius jūs   sumontuosite  ant savo dviračio priklausys jūsų saugumo lygis važiavimo metu.  Taigi  egzistuoja įvairios  stabdžių rūšys, tai  yra diskiniai  stabdžiai, ratlankių ir būgniniai  stabdžiai, tačiau pastarieji  šiuo  metu jau nėra  tokie  populiarūs.  Stabdžių  sistema pagal  savo principą yra  labai panaši į  automobilių  diskinius stabdžius, kurie  yra  sudaryti iš disko, suporto, kuris yra pritvirtintas  ant rėmo  arba šakutės, kuri suspaudžia  diską.  Pagrindiniai  diskinių stabdžių privalumai yra taip vadinama  moduliacija. Tai yra savybė, kurios  dėka  stabdymo procesas yra  maksimaliai  kontroliuojamas. Taigi, kai  yra  spaudžiama  stabdžių rankenėlė jūs  labai  aiškiai pajausite  stabdymo pastangas ir galite jas labai  lengvai kontroliuoti, neblokuojant rato.  Tarp kitų  privalumų labai  aiškiai galima paminėti. Pavyzdžiui, diskiniai  stabdžiai  visiškai nebijo   purvo ir  lietaus.  Šie stabdžiai nesukurs jokių  kliūčių  jūsų  važiavimui jei jūs   sulenkėte  ratą, taip pat šie stabdžiai nedidina  ratų  susidėvėjimo ir jų kaladėlės turi  didesnius resursus, kai yra  gaminamas  suspaustas metalas. Pradžioje  diskiniai stabdžiai  buvo populiarūs tik tarp  ekstremalaus važiavimo  gerbėjų, o vėliau  buvo  labai plačiai  naudojami ir  visose kitose  važiavimo  stiliuose. Kai kurie seni modeliai labai  dažnai  sugesdavo  dėl nepatikimos  pačios  disko  konstrukcijos, jo  išorinė dalis labai  dažnai  nukrisdavo nuo  vidinės.  Taip pat  ankstesni  modeliai neturėjo tokio galingumo ir  turėjo pakankamai didelį  svorį.  Vėliau, kai  vyko tobulėjimas diskiniai dviračių stabdžiai tapo patikimi, efektyvūs ir lengvesni. Ir net  patys ryškiausi  tokio  stiliaus gerbėjai pradėjo pasirinkti  diskinius stabdžius.

Mechaniniai dviračių stabdžiai yra  sujungti  su rankena, kurios pagalba  gali  būti  atliekamas stabdymo procesas.  Toks pasirinkimas turi  ne vieną privalumą, tai yra paprasta  konstrukcija,  tai pakankamai pigus variantas, kuris yra patikimas ir labai lengvai remontuojamas.  Tai yra  ypatingai svarbu jei dviratį planuojama  naudoti važiuojant į tolimas kelione.  Vienas iš tokių stabdžių trūkumų yra tas, kad  stabdymo metu  gali  įvykti  troso  trintis. Kai  yra pasirenkami  mechaniniai dviračių  stabdžiai  reikia  atižvelgti į tai, kad  daugelis pigių modelių su stabdžių  rankena yra  sujungti tik  viena stabdžių kaladėle. Antroji  kaladėlė  atitinkamai  išlieka  nejudri,  nors jos padėtis gali  būti  reguliuojama.  Kai yra naudojami  tokie stabdžiai gali  deformuotis stabdžių  diskas ir atitinkamai  sumažėja  stabdymo   efektyvumas.  Brangesni  modeliai  turi dvi  judrias kaladėles. Diskiniai- mechaniniai stabdžiai tai yra pigesnė  alternatyva nei  hidrauliniai  stabdžiai,  jie  turi  optimalų paprastumą  ir  galimybę juos remontuoti.

Taip pat yra  ir hidrauliniai dviračių stabdžiai, kuriuose  stabdžių  rankena sujungia  su hidro linija, kuri yra pripildyta  stabdžių  skysčio arba specialiais mineraliniais  tepalais.  Priklausomai no to kokio modelio yra  stabdžiai.  Kai yra spaudžiama stabdžių rankenėlė atitinkamai pradeda judėti stabdžių  cilindrai, kurie  atitinkamai stumia  kaladėles.  Kadangi  skystis yra praktiškai  nesuspaudžiamas tokių stabdžių  efektyvumas yra labai  aukštas.  Hidraulika  užtikrina labai  gerą stabdžių valdymo  kokybę.  Jei stabdžiai  tūri  išsiplėčiamu  bakus, tokiu  atveju  temperatūros svyravimai nepadarys jokių kliūčių, kai jie veikia. Tačiau tokie stabdžiai turi  tam tikras ypatybes, kadangi dviračio  nėra rekomenduojama  laikyti  apversto aukštyn ratais, kadangi ori  burbuliukai gali  patekti į  hidro liniją ir stabdžių darbo efektyvumas labai  stipriai nukris. Daugelis šiuolaikiškų diskų turi uždarą sistemą, kurios metu  dviračio  apvertimas jums nesukels jokio pavojaus.  Galima drąsiai  tvirtinti, kad dviračių stabdžiai  tai yra labai svarbi  dalis nuo kurios priklauso saugumas.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *