Dviračių grandinės priežiūra

Dviračių grandinės

Dviračių  grandinės tai yra važiuoklės  dalis, kuri turi  daugiau  nei 500 detalių. Pagal šį kriterijų grandinė užima pirmą vietą tarp dviračio dalių.  Kokybiškas  dviračio važiavimas priklauso nuo  grandinės  kokybės ir jos  susidėvėjimo lygio. Standartinė grandinė turi  tarnauti nuo 1000 iki 2500 km. Labai gerai jei yra  naudojamos  tris grandinės  ratu.  Tai yra  kiekviena  grandinė yra naudojama 1000 km.  Vėliau yra keičiama į kitą, o nuvažiavus dar 1000 km į trečią.  Ir  taip ratu dar  du kartus.  Taigi turėdami tris grandines jūs galite nuvažiuoti  apie 9000 km.  Dviračių  grandinės yra  ištempiamos tolygiai, žvaigždės  nusitrina tolygiai ir po  komplekto keitimo jūsų  galinės ir priekinės žvaigždės nebus keičiamos. Jūs galėsite  toliau važiuoti.  Į ką reikėtų  labiau  atkreipti dėmesį, kai yra naudojamos  ir  perkamos dviračių grandinės.  Reikėtų  atkreipti dėmesį kiek  bus greičio pavarų ir pagal tai spręsti kokia  grandinė jums  bus reikalinga. Taip pat jūs turite  nutarti ar jums yra reikalinga  dviračio grandinė  su pakeičiama   spyna.  Nuspręskite  kas turi  būti grandinės gamintojas, nors šis  momentas  nėra  kritiškas. Vienos  iš populiariausių grandinių yra  Shimano, SRAM, KMS, Campagnolo.  Gali  skirtis grandinių kaina na ir žinoma tokie kriterijai kaip  gamybos metu naudojamos medžiagos,  apdirbimo kokybė, cinkavimas, taip pat gali  skirtinis prekinis ženklas ir grandinės  svoris.

Kokybiškos  dviračių grandinės tai yra  labai svarbi dviračio mechanizmo dalis, kuri priverčia  judėti ratus.  Kad  būtų  tinkamai  pasirinkta  grandinė dviračiui reikėtų  atkreipti dėmesį į tai, kad skirtingi modeliai yra  pritaikyti  skirtingą  greitį turintiems  dviračiams.  Kai  bus nupirkta grandinė jokiu  būdu nereikėtų pamiršti  apie šiuolaikišką dviračio techninį  aptarnavimą, kuris pratęs  detalės  naudojimo laiką.  Reguliariai  valykite grandinę nuo nešvarumų, ji  turi  būti  apdirbama  nuo korozijos ir  tepama  apsauginiais  tepalais.   Dviratis tai  yra sudėtinga  mechaninė konstrukcija.  Egzistuoja patys  įvairiausi  būdai kaip gali būti surenkami dviračiai. Jie gali  būti klasifikuojami į kalnų, plentinius ir miestui  skirtus  dviračius.  Tačiau yra tokie  elementai, kurie yra  būtini, kad  tinkamai  funkcionuotu bet kuris dviratis nepriklausomai nuo to kokia yra jo rūšis.  Tokia  detalė  yra dviračio  grandinė.  Ši detalė tai yra dviračio  važiuoklės dalis ir ji užtikrina jo  važiavimą.  Šiuolaikiška  grandinė turi vidines  ir išorines plokšteles, ratukus  ir volus.  Kad dviračio grandinė jums tarnautu kaip galima ilgiau jai yra  reikalinga  šiuolaikiška ir teisingai  atliekama  priežiūra. Jei važiuojant yra  girdimas  tam tikras keistas triukšmas grandinės  srityje ji turi būti išvalomas   ir sutepama specialiomis priemonėmis.  Tam yra  naudojami tepalai, kurie  pasižymi  nešvarumus  atstumiančiu  poveikiu.  Visi tepalai yra tepami  tik  ant gerai išvalytos  grandinės, kadangi priešingu  atveju  ši procedūra  neteks savo prasmės.

Dviratis kaip ir bet kuris kitas mechanizmas  reikalauja  periodiškos priežiūros.  Labai dažnai priežiūra  yra  susijusi   su  judančiomis dalimis, tokiomis kaip  dviračių grandinės, kurios  visada  juda ir jaučia  krūvi, kai yra sukami pedalai ir ratai.  Tepalai, kurie  yra naudojami grandinei gali padėti  sukurti  sintetinį plėvelės  sluoksnį, kuris padės išsaugoti dviračio važiuoklę tinkamoje  būklėje.  Nustatyti kada  turi būti sutepama grandinė jums padės jūsų  ausys. Be to, čia jums jokiais  būdais nėra reikalinga muzikinė klausa. Tiesiog pakanka  girdėti abejomis  ausimis.  Kai  jūsų dviračio grandinė pradeda žvangėti arba švilpti, kai patiria krūvį tokiu  atveju reikia  susimąstyti, kad pats laikas ją  sutepti.  O jei jūsų grandinė veikia minkštai ir jos praktiškai nesigirdi, tokiu  atveju jos  kol kas sutepti  nereikia.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *