Automobilinių kėdučių saugumo taisyklės

automobilines kedutesJei turite vaikų tikriausiai suprantate, kad yra labai svarbu pasirūpinti jų saugumu kelyje. Ir kalbama ne tik apie saugaus eismo taisykles gatvėje, bet ir jų vežimą automobiliuose. Automobilinės kėdutės – tai priemonė, kuri padeda užtikrinti vaikų saugumą automobiliuose. Svarbu žinoti tai, kad saugiau vežti vaiką yra atsukus kėdutę ir jį nugara nuo transporto priemonės priekio. Tačiau dar svarbiau yra įsigyti kėdutę, kuri atitinka vaiko amžių ir svorį, bei ūgį.

Jei automobilinės kėdutės bus naudojamos teisingai ir pagal paskirtį – tikrai išvengsite galimų baisių traumų. Tačiau yra pastebėta, kad nemaža dalis tėvų neįsigilina, kaip kėdutes reikia naudoti ir daro klaidas. Net ir maža klaida gali sukelti didelę žalą. Taigi, susipažinkime su pačiomis svarbiausiomis automobilių kėdučių naudojimosi taisyklėmis:

 1. Niekada nedėkite kūdikio automobilinės kėdutės ant priekinės automobilio sėdynės, nes ten yra įrengtos oro pagalvės.
 2. Sekite diržų juostas vaikui žemiau jo pečių lygio.
 3. Sekite diržus tvirtai ir gerai viską pritvirtinkite.
 4. Įsitikinkite, kad diržai yra tiesūs ir nesusisukę.
 5. Aprenkite vaiką taip, kad išeitų gerai prisegti diržus aplink kojas. Sureguliuokite saugos diržus taip, kad jie atitiktų drabužių storį. Nenaudokite per didelių drabužių vaikams.
 6. Kūdikius vežkite ant galinės automobilio sėdynės, nukreiptus į automobilio galą. Tai suteiks geriausią apsaugą vaiko kaklui.
 7. Atloškite į galą atsuktą sėdynę 45 laipsnių kampu.
 8. Jei tik yra galimybė, pirkite pačio naujausio dizaino automobilines kėdutes, nes jos yra pagamintos su papildomais saugos diržais. Pasitarkite su pardavėju, kaip dar galima padidinti vaiko saugumą kelyje.

 

Jokiais būdaisnenaudokite automobilinės kėdutės, jei:

 • Ji yra per sena. Patikrinkite jos gamybos datą etiketėje. Pavyzdžiui, jei kėdutė yra pagaminta 1980-1990, ji tikrai jau neatitiks jokių naujų saugumo reikalavimų. Ir apskritai ji jau bus per sena ir nekokybiška. Dauguma gamintojų rekomenduoja naudoti kėdutes apie 6 metus.
 • Nėra pagaminimo datos etiketėje, ar pačios etiketės.
 • Kėdutė jau buvo patyrusi avariją. Net, jei ir atrodo gerai, ji jau gali neatitikti saugumo normų.
 • Ji neturi naudojimosi instrukcijos.
 • Yra įtrūkimų.
 • Trūksta tam tikrų dalių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *