Ar ekovata yra geriausia medžiaga namų šiltinimui?

ekovataDar visai neseniai namų šiltinimas nebuvo toks svarbus dalykas. Žmonės pirmiau pasistatydavo namą ir tik tada galvodavo, ar reikia apšiltinimo ar ne.

Daugelis žmonių žino, kad namus šiltinti galima mineraliniu, stiklo pluoštais, akmens vata ar termoputomis, tačiau ne visi žino, kad yra ir nauja šiltinimo medžiaga – ekovata. Tai lengviau montuojama ir draugiškesnė aplinkai medžiaga.

Ekovata – tai celiuliozės pluoštas, pagamintas iš perdirbtų laikraščių ir su natūralių druskų priedu. Celiuliozė turi puikų atsparumą ugniai, grybeliams, pelėsiams ir kenkėjams. Taip pat ši medžiaga mažina šiltnamio efektą sukeliančias dujas, nes gamybai yra sunaudojama labai mažai anglies. Todėl ekovata yra pati ekologiškiausia namų apšiltinimo medžiaga.

Pastaruoju metu yra labai susirūpinta pastatų šiluminėmis savybėmis. Žmonėms reikia sandaraus pastato, kuris padėtų sutaupyti šildymo ar kondicionavimo išlaidas, todėl nuolatos vyksta tyrimai ir diskusijos – kokia medžiaga yra pati geriausia šiltinimui?

Norint gauti geriausius aplinkos ir pastato veiksmingumo rezultatus ir prieinamą kainą, visų pirma reikia atsižvelgti į šiltinimo medžiagos montavimo metodus. Ekovata kaina yra nedidelė, tačiau ji priklauso nuo to, kokio dydžio patalpą reikės šiltinti.

Ekovata yra montuojama įpurškimo metodu. Tačiau prieš tai yra atliekami darbai rankomis: paviršius yra apkalamas medžio sijomis arba metalo profiliais. Purškiant ekovatą yra užpildomi visi plyšiai sienoje ir išsyk pagerinamas pastato sandarumas. Tada namas nebepraranda taip reikalingos šilumos.

Namų šiltinimas ekovata yra mėgstamas ir dėl greito darbo – vidutinio dydžio namas gali būti apšiltintas vos per kelias dienas. Mažiau laiko – mažiau eikvojamos energijos ir mažesnis mokestis už darbą.

Amerikoje buvo atlikti tyrimai, kuriais buvo siekiama palyginti celiuliozę ir stiklo pluoštą. Abi šios medžiagos buvo įmontuotos į identiškus namus ir buvo nustatyta, kad celiuliozė buvo 37 % sandaresnė nei stiklo pluoštas. Darbams atlikti reikėjo 26 % mažiau energijos montuojant ekovatą. Išjungus šildymą nakties metu, pastatas apšildytas celiuliozės pluoštu geriau palaikė šilumą namuose net ir išaušus rytui.

Verta paminėti, kad reikia nuolat žvelgti į ateitį ir kurti vis geresnius namų šiltinimo sprendimus. Mums visiems turi rūpėti energijos poreikių ir CO2  atmosferoje sumažinimas. Ir šiuo metu, būtent ekovata atitinka pačius žaliausius reikalavimus bei tuo pačiu stebina kitais puikiais privalumais.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *